Обережно іграшки!

Додано: 06.09.2018
Обережно іграшки!

Починаючи з чотирьох-п’яти місяців дитина вже довго і із задоволенням тримає іграшки в руках, роздивляється їх, намагається ними грати. З того часу мами і папи, бабусі і дідусі, дядьки і тітки ” задаровують” малюка м’ячиками, кубиками, брязкальцями і неваляшками. При цьому, пам’ятаючи про численні скандали, пов’язані з неякісними китайськими іграшками, подарунки з ярликом made in china малюкам намагаються не купувати. Проте, щоб іграшка не завдала шкоди здоров’ю дитини, перевірити тільки виробника – недостатньо.

Склад і покриття іграшок

Уважно оглянете іграшку. Зверніть увагу на те, чим вона покрита. Якщо лак або фарба дали невеликі тріщинки, можна припустити, що з часом фарба облупиться. І півбіди, що лялька раптом стане без ока або зебра залишиться без смужок. Куди небезпечніше, якщо ця фарба потрапить дитині в рот. Враховуючи ж те, що діти старше люблять обіймати і цілувати свої іграшки, малюки ж помолодше часто використовують гумових собачок і ляль як зубопрорезывателей, вірогідність того, що токсична фарба або лак попадуть  у організм дитини, – велика.

На нюх, на слух, на зуб

Також варто принюхатися до іграшки, якщо від неї виходить неприємний, різкий запах, значить, матеріал, з якого вона зроблена, може бути токсичний і дуже небезпечний для дітей. Окрім зовнішнього огляду треба обов’язково поцікавитися у продавця про наявність на іграшку документів, що свідчать про токсичну безпеку. І не треба боятися здатися занадто вередливим і занудним покупцем, адже ви у відповіді за здоров’я свого малюка.

Матеріал іграшки

Зовсім маленьким дітям краще не купувати іграшки з крихкої пластмаси, дерева. Пластмасова іграшка від удару може репнути, розлетітися на безліч дрібних, гострих осколків. Дерев’яна іграшка, навіть з ідеально вирівняною загладженою поверхнею, від ударів або спроб її погризти може також розламатися і занозить малюка. Скляні іграшки, навіть під наглядом дорослих, дітям до двох років краще не давати – здається, ви контролюєте ситуацію і у будь-який момент зможете забрати іграшку назад, але ось вона вже з дзвоном розбивається об підлогу… тест на уважність не пройдений.

Розмір має значення

Сама іграшка має бути не менше 4-5 см в діаметрі, вона не повинна складатися з дрібних деталей. Усі частини іграшки мають бути настільки міцно прикріплені один до одного, щоб дитина не могла їх відірвати. Буває, мами дозволяють дітям грати в дрібні іграшки, пояснюючи це тим, що “моя дитина ніколи нічого не тягне собі в рот”! Але дрібні деталі таять в собі багато інших небезпек – нерідкі випадки, коли дитина випадково або з цікавості засовує дрібні предмети собі в ніс або у вухо, що дуже травмоопасно.Крім того, треба пам’ятати, що багато дрібних предметів(кульок, наприклад) знаходиться у брязкальцях або сенсорних іграшках, тому їх треба часто перевіряти на предмет ушкоджень – іграшки з тріщинами треба відразу ж прибирати.

Обходимо гострі кути

Треба обов’язково оглянути іграшку на наявність “гострих частин”. Це можуть бути занадто гострі ріжки у баранчика, незакруглений кут у кубика, вістря основи, на яку надіваються кільця пірамідки, жорсткі вії у ляльки, трикутні вуха кішки. Якщо при купівлі іграшки у вас виникають сумніви в її безпеці, закрийте очі і ретельно досліджуйте її на дотик. Чи спробуйте легенький ударити себе цією іграшкою по руці, адже у дітей ще не до кінця розвинена координація рухів, тому вони часто потрапляють собі іграшкою по обличчю, по руках і ногах.

Пістолет іграшковий – контузія справжня

Занадто шумні іграшки можуть привести до ушкодження дитячого слуху. Нешкідлива шумова межа для іграшок – 85 децибел. Але навіть купивши іграшку, у якої децибели в нормі, треба стежити, щоб дитина не підносила її занадто близько до вуха. До речі, найнебезпечніші для слуху іграшки – це дитячі пістолети і рушниці. Шум від їх пострілу складає від 120 до 140 децибел, навіть коли знаходиться на відстані витягнутої руки від вуха.

Ціна має значення

Занадто дешеві іграшки – привід запідозрити недобре, наприклад, спрощення технологічних процесів при виробництві іграшок або використання неякісних матеріалів. Так, приказка “скупою платить двічі” в ситуації з купівлею дешевої іграшки може говорити про те, що другий раз доведеться платити вже не за іграшку, а за лікування дитини.


Fatal error: Call to undefined function rcl_get_html_post_rating() in /home/admin/web/nosiki.cv.ua/public_html/wp-content/themes/hueman/tmpl/single-tmpl.php on line 65