Молочні зуби – це серйозно

Додано: 06.09.2018
Молочні зуби – це серйозно

Навіщо доглядати за молочними зубами, якщо вони все одно скоро випадуть? Річ у тому, що молочні зуби виконують важливу функцію збереження місця для постійних зубів. І чим довше вони залишаються здоровими, тим менше ризику появи неправильно розташованих постійних зубів.

Коли починати чистити зуби?

Чистити зуби треба починати відразу після того, як з’явився перший з них. Якщо у батьків вийде захопити дитину чищенням зубів, перетворивши це дійство на гру, або вони зіграють на наслідуванні(адже діти люблять все повторювати), то надалі проблем і “не хочу-не буду” вдасться уникнути.

Чистимо зубки по-дорослому!

До двох років дитині досить чистити зуби один раз в день, після двох років треба переходити на дорослий ” розклад” – уранці і увечері. При цьому треба пам’ятати, що діти починають правильно чистити зуби.

Дитячим зубам – дитяча паста

Для чищення треба використати тільки дитячу зубну пасту. Вона перевірена і безпечна для здоров’я дитини. Багато дітей не уміють повністю спльовувати пасту до 3-4 років, тому зміст фториду в дитячих зубних пастах знижений. Таким чином, досягається безпека при випадковому проковтуванні.

Смачна паста

Щоб дитина не відчувала дискомфорту при чищенні зубів, треба враховувати його побажання у виборі зубної пасти. Тому у разі відмови дитини братися за зубну щітку, в першу чергу, слід згадати про пасту. Хоча більшість дитячих паст м’яка і приємна на смак, але, як відомо, “на смак і колір товариша немає”. Але при цьому паста не має бути занадто солодкою, щоб у дитини не виникало бажання спеціально її проковтувати.

Солодощі строго за розкладом

Чим ще ми можемо допомогти молочним зубам? Звичайно ж, грамотним підходом до вживання солодкого. По-перше, дотримуватися міри і на ” загодовувати” дитину солодощами(втім, повністю виключати їх з раціону теж безрозсудно). По-друге, солодке краще всього давати відразу після їжі, а не в якості ” перекушування”. І, по-третє, по можливості, після солодкої їди чистите дитині зуби або використайте інші засоби для очищення зубів(спреи, гелі, засоби для обполіскування і т. д.).  А по-четверте, не давайте дитині цукерочку на ніч, коли він вже почистив зубки і лежить в ліжечку в очікуванні “Спокійної ночі, малюки”!.
Соска без цукру

Для зовсім маленьких діточок додається ще три правила:

* не мочати дитячу соску в мед або цукор
* не наливати в дитячу пляшку підсолоджені напої
* не давати дитині старше за рік на ніч пляшку з фруктовими соками, молоком або кефіром, т. до. це відгукнеться виникненням ” пляшкового” карієсу.

Невже карієс?

Якщо зубки все-таки захворіли… тягнути з лікуванням не варто. Карієс молочних зубів розвивається дуже швидко – буквально за 2-3 місяці, тобто в каріозний процес може бути залучена пульпа ураженого зуба. Якщо карієс вдалося виявити на самому початку, для його зупинки лікарі можуть запропонувати реминерализующую терапію, так зване ” сріблення” зубів і терапію фторсодержащими препаратами(фторування зуба).

Бормашина – минуле століття!

У разі, якщо профілактика вже не допоможе, є, як мінімум три варіанти лікування. Перший – по-старому, бормашиною, під неумолчный крик дитини, за участю папи і мами, яким доведеться тримати малюка за руки і за ноги. Таке ” лікування” надовго запам’ятається, як малюкові, так і батькам, і викличе цілком виправданих страх перед стоматологом.

Спати або не спати?

Другий метод лікування зубів у малюків – під загальним наркозом. З одного боку, здається, що це дуже зручно – заснула дитина, йому зуби вилікували без болю і стресу. З іншого боку, ніхто не дасть гарантії, що наркоз не позначиться негативно на розвитку дитини і на функціонуванні головного мозку(все-таки цей ризик несумірний з тим, що вилікувати треба лише дірку в зубі).

Я дантиста не боюся!

Третій варіант – мікроінвазивний метод лікування каріозних зубів. Він має на увазі мінімальне посічення тканин зуба при його лікуванні і використання сучасних високоадгезивних(тобто що добре прилипають до тканин зуба) матеріалів. Уся процедура виконується ручним інструментом, без бормашини і за часом займає 5-15 хвилин.


Fatal error: Call to undefined function rcl_get_html_post_rating() in /home/admin/web/nosiki.cv.ua/public_html/wp-content/themes/hueman/tmpl/single-tmpl.php on line 65