Дитячий масаж- користь ,профилактика та задоволення.

Додано: 06.09.2018
Дитячий масаж- користь ,профилактика та задоволення.

Користь дитячого масажу незаперечна! Крім позитивних емоцій, задоволення і профілактики кишкових кольок масаж доставляє дитині радість. Легкі погладжування психологічно заспокоюють дитину, надаючи на нього фізичний вплив, що сприяє активному способу життя та гарному настрою.

Якісний масаж вимагає правильного досвідченного підходу. Для дитячого масажу потрібно жорстка ліжко, диван або масажний стіл, службовці жорсткої опорою для вирівнювання тулуба і правильної постави під час фізичних маніпуляцій.

Необхідно відзначити, що дитячий масаж найбільш ефективний для дитини віком до одного року. Однак і в більш дорослому віці масаж буде затребуваний і актуальний. Основна функція масажу – розвиток моторики, для чого можуть бути використані як прямий фізичний контакт, так і різні масажні крісла. Масаж для немовлят можна здійснювати через 5-6 тижнів після пологів.

На думку фахівців, поліпшення фізіологічного стану малюка за допомогою масажу сприяє збільшенню у вазі. Дитячий масаж нічим не відрізняється від дорослого, за винятком прикладаються зусиль у процесі фізичного контакту. У масажі також повинні бути присутніми розминка і розтирання, погладжування і віброрухи. У разі наявності неврологічних захворювань у дітей масаж потрібно узгодити з лікарем на предмет відхилень у роботі нервової системи.

В деяких випадках, використовуючи ваш масажний стіл, ви зможете надати дійсно лікувальний вплив. Перелік хвороб, що підлягають лікуванню масажем, досить широкий, тут плоскостопість і клишоногість, кишкові кольки і м’язові спазми, а також больові відчуття в області хребта, викликані порушенням роботи опорно-рухового апарату. В деяких випадках масаж допомагає позбутися грижі у дітей у віці до 1 року. Не менш ефективним є фізичні дії при сколіозі, запобігаючи його розвиток надалі. Хвороба хребта може стати наслідком неправильної ранньої постави, яка властива малюкам.

Для масажу необхідно підібрати оптимальний час, як правило, за півгодини до або після їди. Ніколи не слід здійснювати масаж перед сном. Якщо ви вирішили здійснювати масаж самостійно, набуваючи масажні крісла, обов’язково проконсультуйтеся у фахівця, товари якого виробника вибрати – щоб не завдати шкоди собі і своїй дитині.

Основні правила проведення масажу дітям

– Масажні рухи проводите від периферії до центру.

– У кімнаті, де проводиться масаж, повинно бути тепло, щоб дитина не “охолов”, і ви змогли уникнути зайвої тепловіддачі після масажу.

– Масаж необхідно проводити в положенні лежачи на столику або дивані. Стіл або диван не повинен бути занадто жорстким, так само і навпаки, занадто м’яким.

– При проведенні масажу живота варто бути особливо обережними в області печінки, ні в якому разі не можна масажувати статеві органи.

– Рухи рук, при проведенні масажу, повинні бути м’якими, ніжними, без будь-яких поштовхів (особливо в області печінки, нирок, надниркової залози і хребта).

– Якщо масажується спина, виключені прийоми поплескування, поколачивания області нирок.
Основні прийоми дитячого масажу

У дитячому масажі виділяють такі прийоми: погладжування, розтирання, розминка, биття – поплескування, вібрація, струшування.

Будь масаж починається з погладжування. Після зникнення фізіологічного гіпертонусу додають розтирання.

• Погладжування – найчастіший прийом при масажі дітей. Він полягає в ковзанні рук по шкірі. Шкіра не зрушується. Погладжування є підготовкою масажованих ділянок до наступних прийомів. При виконанні погладжування масажист щільно торкається долонями поверхні тіла.

• Розминання – основний масажний прийом. Він полягає в захопленні, підведення, здавлюванні, розтиранні, зрушуванні  тканин. Разминаниення повинні бути закінченими. Розминаючі м’язи повинно бути рівномірним на всій її довжині. Після кожного прийому розминання слід виконувати погладжування і струшування.

• Розтирання – зсув, пересування і розтягнення тканин в різних напрямах. Шкіра зсувається разом з рукою масажиста. Цей прийом робить більш глибокий вплив на тканини, ніж погладжування і проводиться по ходу крово-і лімфообігу.

• Вібруючі руху та струшування – це передача масируючій ділянці тіла коливальних рухів, вироблених рівномірно. Вони роблять більш глибокий та сильний  вплив на тканини, нерви й кістки. Вібрація діє збудливо, а поштовхи – заспокійливо.

Масаж діткам проводиться в такій послідовності: спинка, задня поверхня ніг, грудна клітка, верхні кінцівки, животик, передня поверхня ніг.


Fatal error: Call to undefined function rcl_get_html_post_rating() in /home/admin/web/nosiki.cv.ua/public_html/wp-content/themes/hueman/tmpl/single-tmpl.php on line 65