Література

Збірка віршів про Весну 0

Збірка віршів про Весну

ВЕСНА У нашому дворі Стоїть весна така, Що навіть зацвіла Мітла сніговита! А. Костецький ВЕРБОВІ КОТИКИ Навесні мала вербичка Одягнула рукавички. Ще стоять холодні ночі...

Жанр дитяча література призначений для дітей до 16 років. Освіта і виховання дітей здійснюється художніми образами. У сферу дитячої літератури входять твори, які були написані і для дорослих.

 

До таких творів можна віднести казки Андерсена, Гауфа, Шарля Перро, Пушкіна, братів Грімм. Також для дітей і дорослих були написані «Подорож Гуллівера» Свіфта, «Дон Кіхот» Сервантеса, «Робінзон Крузо» Дефо і багато інших казок. Виникло поняття «дитяче читання». Дитячі книги – це матеріальне втілення дитячих літературних творів.

 

 

Коли точно з’явилася дитяча література в Україні не відомо. Казки почали заносити в рукописні збірники в кінці 12 століття. У 17 столітті вперше почали писати твори для дітей. Казки в той час були про Йоржа Ершовиче, Шемякінскій суді. Також популярними були перероблені повісті про лицарів.

 

У 16 столітті для дітей був написаний «Царствений літописець», оскільки діти люблять слухати різні історії. Твори включали казкові перекази. Цю дитячу літературу читати онлайн можна і навіть потрібно.

У 16-18 столітті величезне значення в дитячому читанні займали книги для духовного читання: «Псалтир», «Священні писання» і «Житія святих».

 

Релігійна література була засобом виховання: в них були включені дитячі букварі і абетки, за якими вчилися читати. Новий етап розвитку дитячої літератури – початок 18 століття. Вихованню дітей приділялася велика увага, а воно було неможливим без літератури. Дитяча література того часу носила освітній і виховний характер. З’явилися азбуки і букварі. Яскравий приклад дитячої виховної літератури – «Юності чесне зерцало».